💰 Зарплаты в IT в первой половине 2024: по городам, специализациям, языкам и компаниям → подробнее

Senior ASP .NET developer

Требования

БэкендMicrosoft SQLAngularASP.NETASP.NET WEB API

Местоположение и тип занятости

МоскваПолный рабочий деньМожно удаленно

Компания

Global software engineering and IT consulting

Описание вакансии

Условия работы

We are looking for an experienced full stack ASP.NET developer. In this position you will be working with a team to design, develop and test complex web application.

Skills required for this position:

  • ASP.NET WebAPI
  • Angular JS
  • MS SQL Server

What we use in the process of development:

  • Github
  • Jira
  • TeamCity
  • Continuous Delivery
  • Full-time permanent remote work
  • Paid vacation
  • Russian national holidays

Бонусы

Full-time permanent remote work
Paid vacation
Russian national holidays

Дополнительные инструкции

Если вас заинтересовала вакансия, пожалуйста, оставьте свое резюме и скайп контакт по ссылке https://nitka.recruiterbox.com/jobs/fk0h6yv