💰 Зарплаты в IT в первой половине 2024: по городам, специализациям, языкам и компаниям → подробнее

Back end web developer

Зарплата

от 2000 до 3000 $

Требования

БэкендLaravelPHPPhpUnitMySQL

Местоположение и тип занятости

Полный рабочий деньМожно удаленно

Компания

Web разработка, нетривиальные проекты

Описание вакансии

Условия работы

Hi, we need a back-end developer for our small web studio.

Location: remote job (contract)
Schedule: 5 days/week (8 hours/day)
Salary: approximately $2000 - $3000 (per month), but depends on your skills and quality of your code.

Requirements:

- PHP, MySQL
- MVC patterns
- Laravel PHP Framework

Additional:
- Git
- Very good technical English

We are interested in people that:
- want to work diligently
- striving for self-improvement
- are honest!

Please include in your cover letter source code that shows your programming ability well. If you have many projects on github (or similar) please tell us which we should look at. If not included, we won't consider your application as many applicants don't read job description before applying.