👀 Дизайнеры, какая команда подходит вам по вайбам? Проверяйте на Вайб-чеке→ vibe.habr.com

Business Process/Systems Analyst CRM

Требования

АналитикаSQLJavaScript

Местоположение и тип занятости

МоскваПолный рабочий день

Компания

Описание вакансии

Условия работы

Requirements:

  • Excelent analytical skills
  • Attention to details
  • Knowledge of the basic modules of Microsoft Dynamics CRM.
  • Knowledge of the basics of the relational databases.
  • Knowledge of other platforms and integration mechanisms is a plus;
  • Understanding of IT standards and technologies (Javascript, SQL Server, Reporting services, TFS or Jira);
  • Experience in Data Analysis, describing and regulating business processes in CRM implementation projects;
  • Experience in Function and Usability Testing, Defect Analysis, Bugs Verification;

Responsibilities:

  • Identify customer needs;
  • Collect, create, analyze and formalize business requirements;
  • Develop functional requirements,
  • Preparation of technical specifications;
  • Communication with internal project teams;
  • CRM customization (setup business-rules and business-processes);
  • Preparing Test Cases and user documentation.
  • Testing of new functionality;
  • Fully support users during hyper-care period and ensure smooth transition to regular support mode.

Бонусы

  • Крутые, сложные и воодушевляющие проекты!
  • Команду влюблённых в свою работу коллег и открытых руководителей!
  • Оформление по Трудовому кодексу РФ, белую зарплату, премирование;
  • Обеды, чай, кофе и печеньки;
  • Уютный офис в шаговой доступности м. Шаболовская;
  • Развитие, обучение, работа с ведущими экспертами области;
  • Зоны отдыха с массажным креслом и кикером. Тренажёрный зал с пинг-понгом, душевые;